Navigace

Obsah

Návštěva 1. třídy ZŠ

Typ: ostatní
Návštěva 1. třídy ZŠ  1V rámci projektu "Už jsem čtenář- Kniha pro prvňáčka" dnes proběhlo v knihovně slavnostní předání knih a dárečků.

Školního roku 2020/2021 pomalu končí a spolu s ním i pro tento rok projekt na podporu čtenářské gramotnosti „Už jsem čtenář- Knížka pro prvňáčka“. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky.

Pandemie a různá protiepidemická opatření nám nedovolila v tomto školním roce v projektu s dětmi více pracovat. Děti to ale neodradilo a dokázaly se s tím poprat. Při dnešní návštěvě v knihovně dokázaly, že se číst opravdu naučily a právem jim patří titul ČTENÁŘ. Někteří mě velmi mile překvapili, četly bravurně bez zastavení. Mohli by se s přehledem vyrovnat mnohým žákům ve vyšších ročnících. Touto cestou bych chtěla poděkovat nejen paní učitelce, která se o to zasloužila, ale také velký DÍK patří rodičům, kteří po celý rok s trpělivostí a láskou své potomky vedli k tomu, aby se naučili číst. Rok to nebyl lehký, ale děti, učitelé a rodiče to zvládli.

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2020/2021 je to kniha spisovatelky Michaely Fišarové a ilustrátorky Anety Žabkové – První školní výlet.

Spolu s tím děti získaly od obce Petřvald drobné věcné dárečky a také roční registraci na rok zdarma v naší knihovně.

Na závěr bych chtěla popřát dětem, aby jim čtení nadále přinášelo takovou radost a potěšení s jakou to dnes v knihovně předvedly.

Těším se opět na setkání s vámi.

Petra Hromádková, knihovnice

 


Vytvořeno: 14. 6. 2021
Poslední aktualizace: 14. 6. 2021 13:26
Autor: Správce Webu